فهرست
متون عمومي
بيشتر
اخبار
1397/8/12 شنبه با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی: جلسه انجمن کتابخانه های عمومی بخش خسروشاه تشکیل شد جلسه انجمن کتابخانه های عمومی بخش خسروشاه با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در محل بخشداری خسروشاه تشکیل شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌شرقی، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی بخش خسروشاه با حضور علی حسین علی پور، بخشدار خسروشاه و شهرام خدایی، مدیر کل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی در محل بخشداری خسروشاه تشکیل شد.
علی حسین علی پور، رئیس انجمن کتابخانه های عمومی بخش خسروشاه در این جلسه با اشاره به اهمیت علم و دانایی و تاثیر کتاب و کتابخانه در تکامل شخصیتی انسان خواستار ایجاد کتابخانه در روستاهای منطقه شد. وی ضمن بیان ضرورت توجه به امر کتاب و کتابخوانی به پرداخت سهم نیم درصد کتابخانه های عمومی بخش توسط شهرداری خسروشاه تاکید کرد.
علی پور گفت کتابخانه عمومی شیخ سلار خسروشاه در سال 1360 احداث و به بهره برداری رسیده است و در حال حاضر جمعیت این بخش نسبت به آن زمان سه برابر شده است ولی فضای کتابخانه ای در همان متراژ باقی مانده است و فضای کتابخانه جوابگوی مراجعین نمی باشد.
شهرام خدایی، مدیرکل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی با اشاره به وضعیت کتابخانه ای در بخش خسروشاه عنوان کرد: در حال حاضر سه کتابخانه عمومی نهادی در بخش خسروشاه وجود دارد و از اینکه اولین کتابخانه خیرساز استان در این بخش و در روستای اسفهلان احداث و راه اندازی گردیده است ابراز خرسندی کرد و این امر را نشانه اهمیت خیرین به امر کتاب و کتابخوانی دانست و از خانواده های محترم صادقی اسفهلانی بخاطر احداث کتابخانه تقدیر و تشکر نمود و تاکید کرد که با جذب خیرین و اعتبارات استانی بتوانیم فضای کتابخانه ای این بخش را افزایش دهیم.
خدایی گفت: از امروز بررسی موارد پیشنهادی در خصوص توسعه ساختمان کتابخانه عمومی شیخ سلار خسروشاه و احداث کتابخانه در روستاهای لاهیجان و شیخ حسن آغاز می شود و در صورت وجود شرایط لازم اقدامات لازم را انجام می دهیم.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان همچنین ضرورت اهتمام شهرداری در پرداخت اعتبارات کتابخانه های عمومی را یادآور شد و گفت: ضروری است که شهرداری خسروشاه بیش از گذشته در این زمینه همکاری کند تا معوقات کتابخانه های عمومی نیر تعیین تکلیف شود.
پرداخت اعتبارات کتابخانه های عمومی بخش، ضرورت تعمیر کتابخانه ها، توسعه کتابخانه عمومی شیخ سلار و احداث کتابخانه در روستاهای لاهیجان و شیخ حسن بخش خسروشاه از موارد دیگری بود که در این جلسه مطرح شد.
اخبار قبلی
نسخه قابل چاپ
ساعت
چهارشنبه 23 آبان 1397

تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما