فهرست
متون عمومي
بيشتر
اخبار


1396/7/18 سه‌شنبه اهر: برگزاری دومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی اهر در سال 96 دومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان اهر در فرمانداری این شهرستان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی، دومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان اهر به ریاست سمندری معاون فرمانداری اهر و با حضور اعضای انجمن در محل فرمانداری شهرستان اهر تشکیل شد که بحث در خصوص واگذاری زمین برای احداث کتابخانه جدید در اهر، پیگیری سهم نیم درصد کتابخانه های عمومی شهرستان از شهرداری، تعیین اعضای جدید انجمن کتابخانه های عمومی اهر و پیگیری مصوبات جلسه قبل از مباحث مهم مطرح شده در این جلسه بود.
در این جلسه سمندری با اشاره به پیدایش و گسترش فضاهای مجازی، این فضاها را بعنوان منابع اطلاع رسان برای زندگی روزمره معرفی کرده و گفت ارزش بالای کتاب بر همگان آشکار است و با افزایش فعالیتهای کتابخانه ای می توان در جهت افزایش فرهنگ مطالعه در بین مردم قدم برداشت. سمندری احداث کتابخانه در مناطق محروم و روستاهای پرجمعیت شهرستان را امری ضروری خواند و در ادامه پیگیر مصوبات جلسه قبل شده و خواستار ارائه توضیحاتی در مورد میزان اجرایی شدن آنها شد.
حاتم زاده، سرپرست اداره کتابخانه های عمومی اهر در مورد مصوبه پیشنهاد واگذاری قطعه زمین از سوی شهرداری و پرداخت بدهی های نیم درصد شهرداری به کتابخانه ها از بابت نیم درصد در سالهای 94 و 95 گفت در این خصوص مکاتبه ای با شهرداری بعمل آمده که متاسفانه از سوی شهرداری هنوز جوابی مشخص به این نامه داده نشده است. حاتم زاده در ادامه به اجرایی شدن مصوبات برپایی نمایشگاه کتاب تازه های ارسباران در کتابخانه شیخ شهاب الدین اهری با همکاری انتشارات شمیسا و برگزاری نشست های کتابخوان مدارس با همکاری آموزش و پرورش اشاره کرد.
علی اکبرزاده رئیس شورای شهر اهر نیز در این جلسه ضمن ابراز تاسف از پایین بودن میزان مطالعه در جامعه در مورد پرداخت سهم نیم درصد به کتابخانه قول همکاری داده و در مورد واگذاری زمین برای احداث کتابخانه نیز گفت طی جلسه ای با سرپرست اداره کتابخانه های عمومی شهرستان  اهر میزان بدهی شهرداری در سالهای 94 و 95 به کتابخانه ها مشخص شود تا در مورد پرداخت این بدهی یا واگذاری زمین در قبال آن تصمیم مناسب گرفته شود. هاشمی نماینده شهردار اهر در جلسه نیز با تائید سخنان رئیس شورای شهر اهر گفت شهرداری اهر همکاریهای لازم را با کتابخانه برای پرداخت سهم نیم درصد بعمل خواهد آورد.
زارعی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اهر نیز ضمن تشکر از عنایت مدیر کل کتابخانه های عمومی استان نسبت به کتابخانه های عمومی اهر با ارائه گزارش آماری از تعداد منابع و اعضا و مراجعین کتابخانه ها، گفت شهرستان اهر از نظر اختصاص فضای فیزیکی کتابخانه ای بر حسب استاندارد بسیار پایین است بطوریکه بر اساس استاندار برای هر چهار نفر باید یک متر فضا در نظر گرفته شود و شهرستان اهر با وجود جمعیت یکصد هزار نفری باید دارای 25000 متر فضای کتابخانه ای باشد در حالی که کمتر از 4000 متر را در این امر دارار می باشد لذا تاسیس کتابخانه جدید امری ضروری می باشد. زارعی با بیان اینکه گردش جاری کتابخانه وابسته به دریافت سهم نیم درصد هست از شهرداری خواست همکاریهای لازم را با کتابخانه بعمل آورد.
در پایان جلسه به پیشنهاد اعضای حاضر، شجاعی رئیس آموزش و پرورش اهر، داداشی رئیس دانشگاه پیام نور اهر، ولی پور مدیر انتشارات شمیسا، ممی پور کارشنای هنری اداره ارشاد اسلامی و خجسته مدیر کانون پرورش فکری کودک و نوجوان بعنوان اعضای حقیقی انجمن کتابخانه های عمومی اهر برای مدت 4 سال انتخاب شدند.
اخبار قبلی
نسخه قابل چاپ
ساعت
چهارشنبه 4 مهر 1397

تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما